Vesinikukonverents toob tuleviku tänasesse päeva. Vesinik meie igapäeva elus ei ole enam kauge tulevik ega ainult ulmefilmide materjal! Meretransport, mis juhuslike nafta lekete asemel paiskab jääkproduktina puhast veeauru? Või lennukid, mis ei põleta massides reaktiivkütust, vaid kasutavad lendamiseks vesinikku, mis on toodetud päikese ja tuuleparkidest saadud energiast? Kas me võiksime roheliselt toodetud elektrit salvestada vesinikuna ning vajalikul hetkel sellest jälle elektrit toota? – Miks mitte! Maailma eri paigus ja isegi euroopas on mitmeid taolisi lahendusi juba tehtud. Hea uudisena võime öelda, et ka Eesti on vesiniku poole teel!
Selline keskkonna-sõbralik energiamajandus tekitab põnevust ning sellest on võimalik osa saada vesinikukonverentsil 28. Aprillil Tallinna Tehnikaülikooli aulas! Nendest ja paljustki teistest vesinikku ja keskkonda puudutavatest teemadest räägivad esinejad nii Eestist kui välismaalt. Lavale on oodata kogemustega ettevõtted kui ka idufirmad, valdkonda süvitsi tundma õppinud eksperdid kui ka riigijuhid, kes aitavad luua selleks sobilikku poliitilist raamistikku ja toetusmeetmeid. Konverentsi eesmärgiks on soodustada Eestis vesinikul põhinevate lahenduste implementeerimist ning suurendada vesiniku väärtusahelaga seotud osapoolte teadlikkust valdkonna potensiaalidest ning investeerimise võimalustest. Üritus on mõeldud kõigile huvilistele, tudengitele ja ülikooli töötajatele, aga eelkõige valdkonnas tegutsenud ekspertidele, ettevõtjatele kui ka ettevõtetele. Ootame konverentsist osa võtma ligi 300 külastajat koha peal ja lisaks veebi teel jälgijad.
Konverents on osa kahe päevasest Leidlike Inseneride Tehnoloogia festivalist. Teist aastat toimuv LIT-festival on hariduslik koguperefestival suunatud igaühele, kellel kasvõi natukenegi huvitab, kuidas tehnoloogia päriselt toimib. Soovime tuua tehnoloogiat inimestele lähemale pakkudes seal juures ka meelelahutust. Tutvu festivaliga lähemalt ürituse Facebooki lehel.
Saksamaal on reaalselt toimiv raudtee liin, kus sõidavad ainult vesiniku rongid. Ülemaailma kui ka euroopas on ettevõtted, kes arendavad vesiniku lennukeid – neist mitmetega on tehtud ka juba proovisõite. Meil endil on Eestis vesinikul töötavad droonid. Maailma eripaigus kasutatakse vesinikku elektri salvestamiseks ning hiljem elektri tootmiseks. Toome neid ja paljusi teisi lahendusi arendavad ettevõtted ja eksperdid konverentsile esinema! On aeg vesiniku kasutamise võimalikkusest ja analüüsidest rääkimine lõpetada ning asuda nende lahenduste rakendamise juurde!
Festivali toovad teieni TTÜ Robotiklubi ja Taltechi Vesinikuorganisatsioon.